Czym jest MLM?

...najbardziej niezrozumiane słowo w języku polskim

Większość ludzi w Polsce słysząc hasło “MLM” ma od razu błędne skojarzenia ze sprzedażą bezpośrednią, chodzeniem od drzwi do drzwi czy nielegalną piramidą finansową. Historia tego błędnego zrozumienia bierze się z lat 80tych, gdzie do Polski weszła firma na literę “A”, którą każdy dobrze kojarzy.

Po wyjściu z komuny wiele ludzi była zachwycona amerykańskim marzeniem o byciu milionerem oraz pomysłem, że mogą zarabiać ogromne pieniądze dołączając do firmy. Był to wręcz ruch społeczny na na stadionach kilka tysięcy ludzi przyjeżdżało, aby posłuchać doświadczonych liderów MLM.

Jednak większość ludzi kompletnie nie rozumiała podstawowej zasady, że firma wypłaca pieniądze Partnerom z obrotu grupy, czyli zamówień osób którym polecaliśmy produktu budując sieć użytkowników. Większość ludzi myślała, że wystarczy wpisać się do firmy, nic nie robić, a milion dolarów za miesiąc pojawi się na ich koncie. To spowodowało, że wiele osób przeżyło głębokie rozczarowanie i tak na słowo “MLM” większość ludzi nie chciała więcej słuchać o tym temacie.

Czym zatem jest MLM?

MLM to model dystrybucji towarów

MLM to skrót od Multi-Level Marketing. Jest to przełomowy model dostarczania produktu bezpośrednio od Producenta do Klienta dzięki rekomendacji osób, które jako klienci polecają produkty lub usługi swoim znajomym.

W tradycyjnym modelu dystrybucji produktów zanim towar przejdzie fizycznie od Producenta do Klienta powstają koszta związane z transportem, logistyką, obsługą magazynów, ogromnymi kosztami na reklamę i marketing itd. W ten sposób koszt produkcji paczki płatków śniadaniowych wynosi około 50 groszy natomiast w sklepie zapłacimy za nią około 8 PLN. Dlaczego? Ponieważ Producent musiał ponieść koszta związane z hurtowniami, transportem towaru, reklamą, obsługą sieci sklepów oraz całą masą pracowników pośrednich.

W przypadku modelu dystrybucji MLM firma nie ma kosztów związanych z reklamą ponieważ zadowolony klient jest najlepszą reklamą dla produktu. Nie ma również kosztów związanych z opłacaniem celebrytów, aby reklamowali produkt. Również koszta transportu są niewielkie ponieważ produkt jest dostarczany bezpośrednio kurierem od Fabryki do drzwi klienta.

Dzięki temu firma działająca na zasadach MLM wypłaca około połowy swoich zysków Partnerom, którzy angażują się w promowanie produktu. W przypadku Lifewave firma wypłaca nawet 60% swoich zysków Partnerom plus Prowizje za Pierwszą Rejestrację.

MLM a sprzedaż bezpośrednia

Multi-Level Marketing jest błędnie kojarzony jako sprzedaż bezpośrednia czy też chodzenie od drzwi do drzwi. Jednak sprzedawcy radzą sobie w tej branży najgorzej, ponieważ sekretem tego modelu jest opieka nad klientami oraz pomaganie partnerom.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w branży MLM powinieneś używać produktu, który polecasz, być swoim najlepszym klientem a następnie profesjonalnie przekazywać informację o korzyściach swojego produktu. Dzięki temu jesteś w stanie wytłumaczyć swojemu klientowi jak działa technologia Lifewave, jak prawidłowo stosować produkt, aby osiągnąć oczekiwane korzyści, a następnie jeśli Twój klient postanowi się zaangażować w Program Partnerski Twoim zadaniem jest pomóc mu stać się samodzielnym.

s

MLM a nielegalna piramida

Tak jak wspomnieliśmy MLM stał się tak popularny, że wiele firm próbowało podszyć się pod ten model dystrybucji tworząc nielegalne piramidy finansowe. Jest spora różnica między modelem dystrybucji MLM a piramidą finansową.

W biznesie MLM mamy fizyczny produkt, który co miesiąc kupowany jest przez klientów. Również wejście do firmy działającej na zasadach MLM kosztuje niewiele porównując do kosztów rozpoczęcia tradycyjnego biznesu. W piramidzie nie ma produktu. W piramidzie osoby płacą duże pieniądze, żeby wejść do niej, ale ponieważ nie ma produktu, który byłby kupowany co miesiąc firma nie ma regularnych zysków, więc wypłaca prowizje tylko z wpłat nowych osób co z czasem zaczyna się zapadać. Jedynie osoby, które są na początku zarabiają pieniądze.

W biznesie MLM osoba, która zaczęła później może zarabiać więcej niż osoba, która zarejestrowała się jako pierwsza do firmy jeśli prawidłowo buduje swój biznes. Oczywiście bycie pierwszą osobą ma sporą przewagę, która warto wykorzystać, ale nie jest to warunek konieczny osiągnięcia sukcesu w branży MLM.

Siła duplikacji w biznesie MLM

Wiele ludzi błędnie myśli, że musi znaleźć 100 czy 200 czy 500 Partnerów, aby zarabiać konkretne pieniądze w branży MLM. Jednak prawda jest taka, że działa tutaj tzw. model duplikacji, który polega na tym, abyś znalazł zaledwie kilku Partnerów, którym pomożesz wyszkolić się w podstawowych umiejętnościach budowania tego biznesu! Oto prosty przykład:

Powiedzmy, że znajdziesz 2 osoby do Programu Partnerskiego, które zaangażują się tak jak Ty. Jeśli nauczysz je tego sprawdzonego modelu budowania biznesu i pomożesz im znaleźć ich dwóch Partnerów wtedy 4 nowe osoby właśnie dołączyły do Twojego biznesu. Jeśli one zrobią to samo, znajdą swoje dwie osoby, którym pomogą używać produktu, wtedy w Twoim zespole będzie już razem 30 osób!

Zauważ, że ta grupa 30 osób powstała z Twojej rekomendacji zaledwie DWÓCH OSÓB! A co jeśli zamiast 2 osób zarejestrujesz i przeszkolisz 3 osoby? A co jeśli 4? A co jeśli 5 osób? I nauczysz ich dokładnie tego samego: “Używaj produktu, sprawdź jak działa i podziel się informacją jak można go zamówić bezpośrednio w firmie Lifewave”.

Jeśli powiesz o tym 5 osobom, które zrobią dokładnie to samo wtedy Twoja grupa może liczyć 780 osób! Zauważ jedną rzecz, że pomiędzy grupą 30 osób a 780 osób… jedyna róznica jest taka, że zarejestrowałeś i przeszkoliłeś dodatkowe 3 osoby!!!

Ważna rzecz w MLMie jest taka, że nie każdy będzie gotowy, aby się zaangażować i zdobyć niezbędne umiejętności. Ludzie są uzależnieni od pracy na etacie i poczuciu iluzji bezpieczeństwa “stałej posady”. Dlatego musisz nastawić się na szukanie osób, które są gotowe coś zmienić w swoim życiu oraz zdobyć niezbędną wiedzę jak profesjonalnie budować swój biznes MLM w Lifewave. Wszystkiego nauczysz się na szkoleniach zaawansowanych.

MLM a praca na etacie/biznes

MLM umożliwia stworzenie dochodów rzędu 5,000$, 10,000$, 50,000$ dla osób, które są gotowe zdobyć niezbędne umiejętności i konsekwentnie budować swój biznes. W porównaniu do pracy na etacie MLM może robić każdy, bez względu na wiek, płeć czy doświadczenie zawodowe. Jest to również biznes który możesz robić w dowolnym wymiarze godzin zaczynając od godziny dziennie. Jest to biznes, który daje dochód pasywny co oznacza, że za jakiś czas możesz już nie budować swojego Programu Partnerskiego, a grupa zacznie się rozwijać sama jeśli wykonałeś prawidłowo swoją pracę.

Program Partnerski MLM w Lifewave możesz zacząć od kilkuset złotych i zbudować fortunę, co w odróżnieniu od tradycyjnych biznesów jest bardzo dużą przewagą. Również nie masz kosztów stałych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej czy utrzymywaniem pracowników. Kolejna rzecz to możliwość budowania tego biznesu z dowolnego miejsca na świecie.

Jest również spora różnica między budowaniem biznesu MLM, a pracą na etacie. Jest to zmiana myślenia, że Ty sam dla siebie jesteś swoim szefem. Jeśli wykonujesz kiepską pracę nie przyjdzie szef, który pogrozi Ci zwolnieniem. Dlatego rozwój osobisty w branży MLM jest kluczem do sukcesu.

Edukacja - kluczem do sukcesu

Wiele ludzi, którzy dołączają do biznesu MLM popełnia błąd nie inwestując w swoją edukację. Jeśli chciałbyś zdobyć dobrze płatną pracę jak lekarz, prawnik, inżynier musiałbyś najpierw pójść na 5 letnie studia, a następnie przez 5-10 lat zdobywać praktykę zanim byłbyś w stanie osiągać znaczące dochody. W branży MLM możesz zarabiać w trakcie swojej edukacji, która przeważnie zajmuje kilka miesięcy, ale z miesiąca na miesiąc, kiedy stajesz się lepszy Twój dochód zaczyna wzrastać.

Natomiast edukacja jest tutaj kluczowa. Musisz czytać książki, słuchać programów audio, przychodzić na każde szkolenie weekendowe jakie organizuje Lifewave. Jest to część inwestycji w Twój biznes i Twój sukces. Z każdego szkolenia zdobywasz nową wiedzę, która zacznie przynosić efekty jeśli będziesz konsekwentny. Jeśli natomiast nie będziesz się edukował prawdopodobnie nie osiągniesz sukcesów w tej branży.

Plan 2-5 lat czy plan 30-40 lat?

Niesamowitą rzeczą w biznesach MLM jest to, że wykonując plan 2-5 letni możesz przejść na emeryturę i stać się wolny finansowo. W porównaniu do pracy na etacie, gdzie musisz pracować przez 30-40 lat a Twoja emerytura nie wystarcza nawet na jedzenie jest to potężna przewaga! Mówimy tutaj o planie 2-5 letnim, ponieważ każdy biznes wymaga czasu na zdobycie umiejętności i stworzenia grupy klientów oraz partnerów. Dlatego kluczem sukcesu w MLM jest “Robić prawidłowe, proste rzeczy, konsekwentnie i wystarczająco długo”.

Dlatego odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz się zaangażować w 100%? Nie chodzi o to abyś od razu rzucał swojej pracy, ponieważ możesz ten biznes budować godzinę dziennie, ale jeśli robisz go jako hobby, na 10%, od czasu do czasu… nie spodziewaj się dużych efektów. Jeśli natomiast przejdziesz szkolenia i zaczniesz profesjonalnie budować ten biznes może to być najlepsza inwestycja jaką w życiu zrobiłeś.